AO/1

Túl vagyunk az év első olyan napján, amikor elmondhatjuk, hogy ma mérkőzéseket játszottak egy Grand Slam tornán. Nagyságrendileg 55 ilyen napunk maradt még 2012-ben.

Kezdjük a fiúkkal és azokkal, akiktől búcsút kellett vennünk. Verda az első ilyen legény a felsorolásban, bár itt azért a meglepetés-faktor nem olyan nagy, őszintén, ki nem számított erre? A meglepetés szinte az, hogy 5 szettben győzött csak Tomic és hogy 0-2-ről kellett fordítania. Verda elég rég, elég nagy gödörben, kérdés, hogy van-e innen neki még vissza.

Bernard Tomic-Fernando Verdasco 4-6, 6-7 (3-7), 6-4, 6-2, 7-5

5 szettben búcsúzott a 25. helyen kiemelt Monaco is, akit Kohlschreiber búcsúztatott, így már nem is olyan nagy a meglepetés, igaz?

Philipp Kohlschreiber-Juan Monaco 7-5, 4-6, 6-3, 6-7 (4-7), 6-0

a 31. helyen kiemelt Melzert viszont ehhez képest simán verte Karlovic.

Ivo Karlovic-Jurgen Melzer 7-6 (7-3), 7-5, 6-3

Ljubi sem élte túl az első kört Lacko fordított ellene 0-2-ről. (kép sajnos nincsen)   Lukas Lacko – Ivan Ljubicic 3-6, 4-6, 6-3, 6-4, 6-4

Simán és gond nélkül vette az első kört Rafael Nadal, Kuznetzov nem sok ellenállást volt képest tanúsítani, amin azért olyan nagyon nem érdemes meglepődni.

Rafael Nadal -Alex Kuznetsov 6-4, 6-1, 6-1

Roger Federer - Alexandre Kudryavtsev 7-5, 6-2, 6-2

Ugyan ki nem estek, de meglepetésre 5 szettre kényszerült Dolgopolov-akinek ráadásul 2 szett hátrányból kellett fordítania- és Young is.

A lányoknál igazi meglepetés nem történt -bár Caro meccse még hátravan- Safarova, Wickmayer és Pennetta búcsúzott kiemeltként.  Kim, Vika,, Janko, Li simán nyertek.

És akkor gyorsan még egy holnapi játékrend és jönnek a képek.

Képek:

Reklámok
    • Celle
    • 2012 01 16

Ajaj, Verda… Nem meglepő, persze, nem az, de azért csúfos. Nem lehet egyszerű jobb sorsa érdemes szépfiúnak lenni. 😀

• Viktor

Davigyenko se volt semmi….csak az átok nyilatkozat:) Túl sok meccs,kevés lové.

1. @Viktor Davy végül is azt mondta, hogy neki a tornák számával nincs baja, csak a pénz kevés. Erre írták valamelyik cikkben, hogy meccset kellene nyerni, aztán több a pénz. 😀 Hát, ja