Day Three

Eső áztatta napot tudhat maga mögött Wimbledon és közönsége. Hála a tetőnek, a center pályán ütemterv szerint megkezdődhetett a játék. A 40 éves Kimiko Date-Krumm 5-1-re is vezetett Venus Williams ellen, hihetetlenül szép és változatos teniszt játszott, kontrázott-támadott-szervaröptézett, ám az amerikai kiharcolta a tie-breaket, ahol azonban megint a meccs eleji Kimikot láthattuk, egészen 6-2-ig. Ott kicsit beremegett, visszaengedte Venust 6-6ra, majd a térfélcserénél megrázta magát és behúzta a szettet. Egyébiránt, az már most látszott, hogy hiába próbálják lassítani a játékot a nehezebb labdákkal, ha behúzzák a tetőt az bizony kiegyenlíti a dolgot.

Venus korai breakkel kezdte a 2. szettet és gond nélkül végig is vitte az előnyét. A szett közepén a japánnak volt egy hangyányi esélye, de nem tudta kihasználni. A színvonal is esett kicsit, de ez nem meglepő, hiszen az első szettben több mint 40 nyerőt ütöttek feleannyi hiba mellett és azt a szintet nem lehet tartani.

A 3. játszmában szintén korán breakelt az amerikai, de Date-Krumm visszajött, és tartotta a lépést Venussal. Azonban nehéz dolga volt, hiszen mindig neki kellett az eredmény után futnia és végül 7-6nál cserbenhagyta az adogatása, így az ötszörös bajnok 176 percnyi játék után örülhetett. A női torna eddigi legmagasabb színvonalú mérkőzése.

A második kiemelt Vera Zvonareva az első szettet könnyen a másodikat tie-breakben nyerte Elena Vesnina ellen. A labdameneteket egyébként az alacsonyabban rangsorolt orosz irányította, és ha nem annyira pontatlan, akár nagyobb fejtörést is okozhatott volna Zvonarevának.

Eddig nem nagyon esett szó a brit lányokról, holott hárman is a 2. fordulóban vannak. Illetve voltak, mert az eső miatt, van aki egy, van aki már két mérkőzést is lejátszott. Anne Keothavong az utóbbiak közé tartozik. Miután megverte honfitársát, Naomi Broadyt, kikapott Petra Kvitovától.

Elena Baltacha és Laura Robson azonban még “élnek”, előbbi Penggel játszik és véleményem szerint nem is esélytelen. A 2008-as junior Wimbledon győztes Laura, pedig döntő szettben harcolta ki, hogy Maria Sharapovával játszhasson (egyébként a felnőtt tornán a mai Kerber elleni meccse volt az első győzelme).

Victoria Azarenka mindössze 3 játékot bukott és szinte átgázolt Iveta Benesován, azok után, hogy sérülés miatt Rybarikova visszalépett ellene. A másik két szlovák amazon viszont halad tovább. Hantuchova simán verte a kiwi Erakovicot, Cibulkova meg nagyon nem simán, döntő szett 8-6ra Mirjana Lucicot.

A német nehéztüzérség robog előre. Julia Goerges Anabel Medina Garriguest, míg Sabine Lisicki Anastasija Sevastovát győzte le erőlködés nélkül. Andrea Petkovicnak viszont három szettre volt szüksége a kanadai Stephanie Dubois ellen.

Ma már játszottak néhány páros meccset, pályára lépett Marosi Kati is az orosz Vesna Dolonts oldalán. Sajnos megkapták a 2. kiemelt Srebotnik/Peschke duót, kikaptak, de nagyon szépen tartották magukat. A második szett csak tie-breakben dőlt el.

Búcsúzó kiemelt(ek): Bethanie Mattek-Sands (30.)