Day Two

A második napon a szervezők fő célja az volt, hogy a lehető legtöbb meccset befejezzék és ezt egész szépen sikerült is abszolválni. Persze ott a középső vasárnap, de az inkább csak vészmegoldás. A londoni időjárás a következő napokban továbbra is kicsit hűvös lesz, de nem várható számottevő csapadék, inkább csak záporok.

Kezdjünk is egy nagy meglepetéssel és magyar szempontból üdítő eredménnyel. Czink Melinda magabiztos játékkal sima két szettben bucsúztatta a torna 10. kiemeltjét, Samantha Stosurt. Ahogy elnéztem a táblát, akár Sáriig is elmehetne, de persze sose lehet tudni. Bármikor jöhet ugyanúgy egy jó formában lévő nem kiemelt játékos mint ő, és akkor teljesen mindegy, hogy kit vert az első körben.

A nőknél ma pályára lépett Serena Williams, ellenfele Aravane Rezai volt. Pont annyira kemény mérkőzést vívtak amilyenre számíthattunk. A döntő szettet azonban már rutinból húzta be Serena, aki nyilvánvalóan meccsről-meccsre jobban fog játszani, így neki az a fontos, hogy továbbjusson és még az se baj, ha 3 szettesekbe bonyolódik.

2004 női bajnoka, Maria Sharapova agresszív fogadójátéka nem kevesebb mint 6 breaket eredményezett. A szebb napokat látott Chakvetadze szinte nem is volt a pályán, mindössze 6 nyerőt ütött, míg Sári 24-et.

A világelső Caroline Wozniacki azt játszotta amit tud, de azt a legmagasabb szinten. 4!!!! ki nem kényszerített hibát ütött az egész meccsen és még 11 nyerő is befért mellé. De igazán avval nyerte meg a meccset, hogy folyamatosan hibára kényszerítette Parra Santonját.

Az új kínai sportikon, Na Li sem izzadt meg igazán. Alla Kudryavtsevát küldte haza két 6-3-mal.

Victoria Azarenka és Magdalena Rybarikova még tegnap kezdtek játszani, azonban az eső félbeszakította a meccsüket. Ma épphogy lejátszottak 1-2 labdamenetet, amikor a szlovák lány elcsúszott és olyan csúnyán kicsavarodott a térde, hogy rossz volt nézni a lassítást. Azonnal bedagadt, nem csodálnám ha kiderülne, hogy szakadtak ott szalagok. Reméljük jól van és sajnáljuk, mert a meccs egyébként hihetetlen magas színvonalú volt. Ketten együtt 17 nyerő mellett csak 4 knk hibát ütöttek.

Búcsúzó kiemeltek: Samantha Stosur (10.) és Jelena Jankovic (15.)

Fun Facts: Serena már a 44. GS tornáján szerepel és eddig még soha nem kapott ki az 1. fordulóban.

A holnapi Kimiko-Venus meccsen 71 év tapasztalata feszül egymásnak. Nem elhanyagolható.

A fiúknál nagy volt ma a nyüzsgés, 41 meccset játszottak le/fejeztek be. Roger Federer, Novak Djokovic, Andy Roddick, David Ferrer és Juan Martin Del Potro is sima 3 szettben nyertek. Robin Soderling eldobott egy szettet, kicsit nyögvenyelősen végül megoldotta 4-ben.

Fernando Verdascot még Brad Gilbert is temette magában, amikor Radek Stepanek két szettel ment ellene. Aztán a spanyol úgy döntött megmutatja, hogy nem csak játszani tud, de fejben is tökéletesen össze tud állni, ha nagyon muszáj. Döntő szett 9-7-re nyert végül.

Mi a különbség a tavalyi és az idei Isner-Mahut meccs között? A tavalyira mindenki emlékezni fog (Mahut állítólag könyvet ír róla), az ideire viszont még ők maguk sem. Isner 3 szettben ment tovább.

James Blake pár percre volt attól, hogy idei visszatérése legnagyobb győzelmét könyvelhesse el. Pedig úgy tűnt Marcos Baghdatis sima 3 szettben veri őt, az amerikai azonban kiegyenlített. A döntő szettet a ciprusi bírta jobban és így ő került a 2. fordulóba. Blake számára jó hír, hogy bíztató formát mutat, és jön az amcsi keménypályás szezon, ahol a legtöbb sikerét aratta.

Búcsúzó kiemeltek: Alexandr Dolgopolov (22.), Janko Tipsarevic (23.), Marin Cilic (27.), Nikolay Davydenko (29.)

Fun Facts: Matt Doyle volt az utolsó ír játékos aki Wimbledon szent gyepére lépett. 27 év után Conor Niland nemcsak, hogy rálépett, de a döntő szettben 4-1re vezetett Adrian Mannarino ellen és beállíthatta volna Doyle 2. fordulós eredményét (1983-84), azonban onnan 5 játékot vesztett zsinórban. A francia fiatalember lesz egyébként Roger Federer ellenfele a 2. fordulóban.

Isner és Mahut 216 ászt ütöttek a tavalyi meccsükön. Idén mindössze 16-ot.