Day One

Elkezdődött hát az év harmadik Grand Slam tornája. Idén 125. alkalommal rendezik meg Wimbledont, van is nagy felhajtás – gyakorlatilag mindenre rányomják a jubileumi számot ami nem mozog. Térjünk is rá a teniszre.

A nőknél Kim a torna előtt visszalépett, Serena és Venus azonban visszatért, náluk szinte családtag a Venus Rosewater tál (2000 óta 11-ből 9-szer Williams nyert: Venus 5, Serena 4). Az ifjabbik bajnoknő 7. míg nővére a 23. kiemelt, az ő esetükben azonban a számok inkább az ellenfelek szempontjából érdekesek, ha kiemelés nélkül indulnának is bátran fogadnék rájuk. Szintén esélyes a végső tornagyőzelemre Francesca Schiavone (6.), Maria Sharapova (5.) – 2004-es bajnok, Victoria Azarenka (4.), a friss RG győztes Na Li (3.), Vera Zvonareva (2.) és a világelső Caroline Wozniacki.

Néhányan közülük már hétfőn pályára léptek. Francesca a 2. karrierjét élő Jelena Dokicot verte, meglehetősen nehezen. Az ausztrál nagyon agresszíven játszott, el is vitte simán a második szettet, ám olasz ellenfele végül felülkerekedett rajta. A meccset ráadásul 2 részletben játszották le az eső miatt. A fedett pálya inkább Dokicnak kedvezett, de nem tudta maradéktalanul kihasználni.

Vera Zvonareva egy amerikai tinivel kezdett, az első szettben kiosztott egy fél biciklit, majd megtorpant, Alison Riske pedig köszönte szépen és kihasználta a lehetőséget, hogy szettet lopjon. Azonban a tavalyi Wimbledon és US Open döntőse elkerülte a kiesést és magabiztosan zárta le a döntő szettet.

Venus Williams hatékonyan adogatott és szépen variálta a játékot. Az eredmény alapján unalmas meccsnek tűnhet, de ellenfele az üzbég Akgul Amanmuradova tett róla, hogy ne legyen az. Gyönyőrű elütéseivel tette még színesebbé a meccset.

Bucsúzó kiemeltek: Kaia Kanepi (17.) – tavaly kvaliból QF, sok pontot veszít, Peer (22.), Makarova (28.)