RG/5

A tegnapi álmoskás napunkkal ellentétben ma bővelkedtünk szoros meccsekben és meglepetésekben is.

Érdemes talán most a lányokkal kezdenünk, hisz a nap legnagyobb meglepetését Kim Clijsters produkálta, 6-3 5-2-ről, meccslabdáról sikeresen elvesztette a mérkőzést.

Arantxa Rus- Kim Clijsters 3-6 7-5 6-1

Sharapova ennek az ellenkezőjét produkálta, szett és brékhátrányból sikerült megmentenie a találkozót.

Maria Sharapova - Caroline Garcia 3-6 6-4 6-0

Kvitova ennél sokkal simábban jutott tovább.

Petra Kvitova-Jie Zheng 6-4 6-1

Vika nem sokat gondolkodott ezen a meccsen.

Victoria Azarenka-Pauline Parmentier 6-0 6-1

További győztesek: Li, Vinci, Radwanska, Petko, Makarova, King, Wickmayer, Kirilenko, Cirstea, Jan Chan

Eredmények

Nadal honfitársa ellen belefutott egy nem éppen egyszerű találkozóba. Andujar többször brékelte a világelsőt, a harmadik szettben pedig 5-1-re vezetett, 8 szettlabdát kellett hárítani Nadalnak.

Rafael Nadal-Pablo Andujar 7-5 6-3 7-6 (7-4)

Murray azért ennél könnyebben jutott tovább, de neki se volt egyszerű napja.

Andy Murray-Simone Bolelli 7-6 (7-3) 6-4 7-5

Södi jutott tovább a legkönnyebben.

Robin Soderling-Albert Ramos-Vinolas 6-3 6-4 6-4

Baghda nem bírt Mayerrel. Na félreértés ne essék nem Florian Mayerrel-akit amúgy Falla vert négy szettben-, hanem Leonardo Mayerrel.

Leonardo Mayer-Marcos Baghdatis 7-5 6-4 7-6 (8-6)

A világelső vehet egy szép mély lélegzetet, ugyanis Davydenko 5 szettben elköszönt a Roland Garrostól.

Antonio Veic-Nikolay Davydenko 3-6 6-2 7-5 3-6 6-1

Melzer sem tudja megvédeni a tavalyi elődöntőjét, 5 szettben kapott ki Rosoltól.

Lukas Rosol-Jurgen Melzer 6-7 (4-7) 6-4 4-6 7-6 (7-3) 6-4

További győztesek: Fish, Verda, Kubot, Ljubi, Troicki, Chela, Berrer, Simon