Nagyon rövidek… de tényleg :)

Kezdjük a  legfontosabbal, a magyar Fed kupa csapat csoportjában a 3. míg összesítésben a 9-10. helyen végzett Izraelben. A románok ellen mindkét egyéni meccsünket elveszítettük, ám párosban azért tudtunk szépíteni.

Johannesburgban két hazai játékos is elődöntőbe jutott, ráadásul ellentétes ágon, így akár Izak Van Der Merve – Kevin Anderson döntő is lehet. Előbbi a tavalyi dupla Ázsia kupa győztes (egyéni, páros) indiai Somdev Devvarmannal, míg utóbbi a francia Adrian Mannarinoval mérkőzik a négy között.

Zágrábban Florian Mayer megállította Marin Cilic 11 meccses veretlenségi sorozatát, és egy másik némettel, Michael Berrerrel mérkőzik majd. Flo egyébként tavaly Wimbyben is kiütötte már Marint, szóval ilyen szempontból talán nem is akkora meglepetés. A másik ágon GGL és Ivan Dodig találkoznak, előbbi Bogomolovot bucsúztatta, míg Dodig honfitársát, a 2. kiemelt Ljubicicet küldte haza kettőben. Didn’t see that coming, did ya?

Santiagoban, Robredo és Giraldo könnyedén jutottak elődöntőbe, viszont a másik két párosítás egészen drámai meccseket hozott. Volt egyszer egy Starace – Zeballos találkozó, ahol az argentín 11-9-re hozta az 1. szett TB-t, majd az olasz 6-3-mal egyenlített és végül döntő szett TB-ben 7-2-re nyert. És egy másik olasz, Fabio Fognini, akit a brazil Thomaz Bellucci az első szettben lemosott, majd a másodikban szerepet cseréltek, a harmadikban pedig szinkronba nyomták. 1-6 6-2 7-6 a digónak.